Aktualnie wszyscy żyjemy w biegu, ponieważ wolnego czasu mamy coraz mniej. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że nie chcemy go marnować np. na stanie przy „garach”. Przez to jemy prędko potrawy, które lokują się nam w boczkach. Na szczęście taki niskokaloryczny obiad bynajmniej nie musi być bardzo czasochłonny. Jeżeli chcemy, sporządzimy go w trakcie kilkudziesięciu minut.

Nie musimy przy tym wcale rezygnować z posiłków, które spożywaliśmy do tej pory. Zamiast tego postarajmy się je troszkę zmodyfikować. Gdy często mieliśmy na obiad ziemniaki, zastąpmy je na kaszę lub też brązowy ryż. Towary pełnoziarniste ekspresowo nas nasycą oraz nasycą nasz głów na przynajmniej trochę godzin. Nie rezygnujmy też z spożywania mięsa, które jest doskonałym źródłem białka – budulca kości a także mięśni. Postarajmy się po prostu wymienić schab na drób bądź mięso indycze. Białe mięso nie zawiera nadmiernie niemało kalorii, także bez pośpiechu wolno je jeść nawet podczas kuracji. Prócz tego nasz nietuczący obiad powinien się od czasu do czasu składać z ryb.

Miejmy na uwadze także, żeby uszykować do całego posiłku różnorakie sałatki. Używajmy w nich świeże warzywa a także nasiona słonecznika. Taka sałatka idealnie nasyci nasz żołądek a także dostarczy do naszego organizmu masę, drogocennych witamin.

Zastępując patologiczne towary spożywcze na ich zdrowsze, lekkostrawne odpowiedniki, dużo zyskujemy. Z takich towarów bezstresowo możemy przyrządzić lekkostrawny obiad. Skonsumujemy go wtenczas bez żadnych wyrzutów sumienia a także nasycimy idealnie swój wilczy głód.