Dużymi krokami nadchodzą święta, co dla mnóstwa ludzi dbających o linię i kondycję zwiastuje nieszczególnie banalny okres. Tymczasem rezygnacja z typowych oraz dosyć kalorycznych wypieków świątecznych zupełnie nie musi być tak konfliktowe.

Należy już wcześniej ułożyć osobiste menu i zrobić adekwatne zakupy. Po przygotowaniu opłaca się przy okazji spróbować skłonić domowników do nowatorskich smakołyków. Szukając nowych przepisów na dietetyczne desery, zdecydowanie opłaca się np. sprawdzać strony z przepisami dla wegetarian. Wyszukamy tam ogrom fascynujących posiłków, ciastek, wypieków lub też tart, które są zdrową zamianą dla nie do końca zdrowych oraz w głównej mierze tuczących słodkości. W szczególności taki deser odznacza się bardziej zdrowymi składnikami takimi jak choćby orzechy, różne nasiona, duża ilość przypraw a także sezonowe owoce.
Trzeba więc przetestować przepisy na ciasteczka zbożowe pachnące piernikami lub tartę z owocami np. śliwkami lub jabłkami. Doskonałą bombą witamin i energii są łatwe w zrobieniu kulki z orzechami, nasionami, z dodatkiem płatków owsianych, daktyli i cynamonu, imbiru a także ostrego chili. parę z tych receptur jest bardzo błyskawiczna w przyrządzeniu, a niektóre nie wymagają nawet pieczenia. Jeżeli jednakże nie łatwo nam zrezygnować ze słodkich rzeczy, należy dodać do ciastek niewiele gorzkiej czekolady albo też zdrowego kakao. Trzeba do deserów dorzucić wiórki kokosowe albo startą laskę wanilii – będą wyśmienicie pachnieć a także zastąpią nasz apetyt na cukier. Zdecydowanie takie desery przypadną do gustu nie tylko nam.