19 Lut Brak komentarzy admin Bez kategorii , , , , ,

Dieta, to znaczy sposób naszego odżywiania niejednokrotnie pozostawia sporo do życzenia. Codzienna gonitwa najczęściej nie pozwala na spożywanie regularnych i pełnowartościowych posiłków toteż nasza dieta jest daleka od tej zdrowej.

Wielu z nas w rzeczywistości nie wie co kryje się pod hasłem zdrowa dieta. Nierzadko mylimy ją ze zjawiskiem odchudzania, czyli dietą zmniejszającą masę ciała, a przecież dieta jest czymś co jest obecne w naszym codziennym życiu.

Zdrowa dieta, to dieta zbilansowana. Co to oznacza? Oznacza to nic innego jak dostarczanie naszemu organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych, mineralnych i tym podobnych we właściwych ilościach i proporcjach. właściwe odżywianie to także regularność spożywania posiłków oraz prawidłowe dostarczanie organizmowi wody.

Zdrowa dieta, to znaczy dieta pozwalająca na utrzymanie prawidłowej masy ciała, pozwalająca na zapobieganie pojawienia się chorób metabolicznych a także dolegliwości układu krwionośnego.

Jeśli chcemy zachować zdrowie i przez długie lata delektować się zgrabną budową ciała należy niewątpliwie unikać nadmiernej ilości soli a także węglowodanów w codziennej diecie. Bardzo duże ilości soli znajdują się w przekąskach takich jak chipsy, posiłki typu fast food. Produkty bogate w cukry to przede wszystkim słodycze oraz dosładzane napoje. Dlatego też tych produktów powinno się unikać.

W codziennej diecie zapewne powinniśmy nie zapominać o błonniku. Błonnik w diecie pełni niezwykle istotną rolę, a mianowicie pełni on funkcję „miotełki”, która oczyszcza nasz przewód trawienny z zalegających pokarmów. W związku z tym przyśpiesza przemianę materii. Takie działanie błonnika możliwe jest jedynie w towarzystwie płynów (najlepiej wody).