Wszystkie panie są z reguły perfekcjonistkami. Nie cenią przypadkowości. Z tego względu też, chcą mieć wszystko pod kontrolą. Sprawa wyglądu to dla nich niezwykle istotna rzecz. Nadchodzące lato, czy też zaplanowana uroczystość rodzinna to świetny impuls do wprowadzenia zmian. Utrata zgrabnej sylwetki to dla nich cios. Gdy przytyją, nie marginalizują tego, natychmiastowo podejmują działania. Muszą mimo wszystko w pierwszej kolejności odpowiedzieć na kluczowe pytanie, jak można szybko schudnąć.
Sposobów jest mnóstwo, ale najbardziej efektywny z nich to zredukowanie ilości spożywanych pokarmów. Kiedy chcemy szybko następujących rezultatów, to najlepiej sprawdza się dieta o małej ilości kalorii. Jest ona dość wymagająca. Nie należy także do najzdrowszych. Posiada tyle samo zwolenników, co przeciwników pośród środowisk medycznych.
Opiera się na przekonaniu, że organizm człowieka powinien dziennie przyjmować mniej niż tysiąc kalorii. Pokarmami dozwolonymi w tego rodzaju kuracji są różnego typu produkty spożywcze- koktajle, zupy, napoje, oraz batony, a także owsianki. Zbijanie kilogramów powinno przebiegać pod czujnym okiem dietetyka. Kontrola lekarska zwiększa poczucie bezpieczeństwa pacjenta oraz zapobiega późniejszym powikłaniom.
Organizm ludzki zmuszony do wysiłku oraz skrajnych ograniczeń, sięga do naszych rezerw energetycznych oraz prowokuje szybsze schudnięcie. W diecie ważne są też indywidualne cechy danej osoby: jej wiek, wzrost, posturę, przebyte choroby. Dopiero wypełnienie wszystkich tych aspektów da nam komplementarną pewność, że proces odchudzania przyniósł pożądane efekty i zaspokoił wszystkie oczekiwania.