Gdy chcemy zrzucić trochę kilogramów, wcale nie musimy przechodzić na niskokaloryczne diety. Wystarczy, że odrobinę zmodyfikujemy swoją kuchnię. mamy możliwość sami kreować dietetyczne przepisy kuchenne i korzystać z nich potem systematycznie. A jak powinny prezentować się takie przepisy?

Na pewno musimy tutaj trzymać się ustalonych zasad. Najważniejsze, nasze dania muszą obowiązkowo być pełnowartościowe i sporą zawartością energii. Nie może w nich zabraknąć białka, tłuszczy, węglowodanów, ani cukrów. Bezsprzecznie musimy trzymać się pewnych reguł. Zminimalizujmy więc posilanie się zbyt dużej ilości tłuszczy. Wybierajmy tłuszcze roślinne, które są zwyczajnie zdrowsze. Zwróćmy również uwagę na to, ile kalorii będą zawierać nasze dania. Jeśli chcemy schudnąć, nie mogą być one zbyt obfite. Dietetyczne przepisy kulinarne są przecież dość niskokaloryczne. Wyliczajmy więc, ile kalorii zawiera każdy pojedynczy składnik, który dodajemy i włączamy do danej potrawy. Następnie zsumujmy swoje obliczenia. Dzięki temu będziemy mogli z dużą szczegółowością policzyć, ile kalorii zjemy wraz z jednym posiłkiem. To na pewno uprości nam odchudzanie.

Dieta wcale nie musi być nudna i zwyczajna. Jeśli tylko dobrze czujemy się w kuchni, możemy samodzielnie wymyślać nowoczesne przepisy kulinarne. Już samo ich układanie i tworzenie da nam mnóstwo przyjemności i da nam mnóstwo satysfakcji.